Navigeren door de golven van startup-succes: inzichten uit week 4 van onze reis

Doyo - DoYourOrder Navigeren door de golven van startup-succes: inzichten uit week 4 van onze reis

Inhoudsopgave

Arrow Down

In een verhelderende reis van meer dan een week begon het Do Your Order-team, onder mentorschap van Bernardo Vasconcelos, aan een transformatieve verkenning van het verkoopproces, strategische bedrijfsmodellering en de fijne kneepjes van investeringsmogelijkheden in Portugal. Van het diep verdiepen in de kunst van het opbouwen van empathie en het onderhouden van duurzame relaties tot het beheersen van het Business Model Canvas en de Golden Circle, ons team is uitgerust met een uitgebreide toolkit. Deze reis, verrijkt met inzichten in strategieën voor klantbetrokkenheid en een genuanceerd begrip van het investeringslandschap, heeft een solide basis gelegd voor onze startup. Gepositioneerd in Portugal, een ontluikende hub voor innovatie en groei, zijn we nu beter dan ooit voorbereid om door de complexiteit van het verkooplandschap te navigeren, strategische kaders in ons voordeel te benutten en investeringskansen te grijpen die aansluiten bij onze missie en waarden.

Onthulling van de kunst van het verkopen met Bernardo Vasconcelos: een dag van inzichtelijk leren

Op 5 februari had het Do Your Order-team het voorrecht om deel te nemen aan een transformerende leerervaring onder leiding van Bernardo Vasconcelos, een vooraanstaande verkoopprofessional, coach en facilitator. Deze dag was niet zomaar een stap in onze reis; Het was een sprong voorwaarts in de richting van het beheersen van de kunst van het verkopen, het begrijpen van klantbetrokkenheid en het verfijnen van onze strategische benadering van bedrijfsgroei. Hier is een samenvatting van de onschatbare inzichten en lessen die we gedurende de dag hebben verzameld.

De essentie van verkoop: empathie, vertrouwen en relatie

The Essence of Sales: Empathy, Trust, and Relationship

Bernardo liet ons kennismaken met de kernfasen van de verkoopcyclus: empathie, vertrouwen en relatie. Elke fase dient als hoeksteen bij het opbouwen van een succesvolle verkoopstrategie. Door te beginnen met empathie, leerden we hoe belangrijk het is om de behoeften en emoties van onze klanten echt te begrijpen en ermee in contact te komen. Dit fundamentele vertrouwen maakt de weg vrij voor zakelijke kansen, waarbij klanten er vertrouwen in hebben om met ons in zee te gaan. Het hoogtepunt van dit proces is een sterke, voortdurende relatie die niet alleen zakelijke kansen stimuleert, maar ook een netwerk van belangenbehartiging creëert door middel van tevreden klanten.

De kracht van luisteren

The Power of Listening

Luisteren is een kunst, en in de verkoop is het een cruciale vaardigheid. Bernardo bakende de niveaus van luisteren af van empathisch en actief luisteren tot de minder effectieve vormen zoals selectief en doen alsof. De nadruk op empathisch luisteren resoneerde met ons en benadrukte de noodzaak om de emoties en perspectieven van de spreker echt te begrijpen en ermee in contact te komen. Dit diepere gevoel van empathie bevordert een oprechte band met klanten, wat onmisbaar is in het verkoopproces.

Een praktische aanpak: rollenspel

Het rollenspel was een praktische test van ons begrip, waarbij real-life verkoopscenario's werden gesimuleerd. Deze hands-on aanpak stelde ons in staat om zowel de verkoper als de koper te belichamen en een 360-graden beeld van het verkoopproces te bieden. De ontvangen feedback was een goudmijn, die onze sterke punten blootlegde en verbeterpunten aanwees. Deze oefening onderstreepte het belang van het aanpassen van onze verkoopstrategie om te voldoen aan de uiteenlopende behoeften en besluitvormingsprocessen binnen organisaties.

Strategische tools: De Eisenhower-matrix en het vereenvoudigen van SWOT

Bernardo liet ons kennismaken met de Eisenhower Matrix, een tijdmanagementtool die helpt bij het prioriteren van taken op basis van hun urgentie en belang. Het toepassen van deze matrix op verkooptaken was een openbaring, waardoor we ons konden concentreren op wat er echt toe doet en niet verzanden in minder impactvolle activiteiten. Evenzo heeft de vereenvoudigde SWOT-analyse duidelijkheid verschaft over het richten van onze inspanningen door inzicht te krijgen in de sterke en zwakke punten van ons product in relatie tot het belang van de klant.

De kunst van het vragen stellen

Het begrijpen van de verkoopsituatie door middel van vragen is cruciaal. Bernardo legde de nadruk op het stellen van gevarieerde vragen om nieuwe markten te ontdekken, de werkelijke behoeften te verduidelijken, nieuwe partnerschappen te beschrijven, ons te onderscheiden van concurrenten en te bepalen hoe we ons product effectief kunnen verkopen en adverteren. Deze aanpak helpt niet alleen bij het afstemmen van onze verkoopstrategie, maar ook bij het afstemmen van ons productaanbod op de marktvraag.

Onze strategie naar een hoger niveau tillen: Een diepe duik in bedrijfsmodellen en klantbetrokkenheid

Na een verhelderende dag met Bernardo Vasconcelos, vervolgde het Do Your Order-team onze reis op 6 februari en ging dieper in op de kaders en strategieën die ten grondslag liggen aan succesvolle bedrijven. Deze dag stond in het teken van het verkennen van het Business Model Canvas, de Golden Circle en de fijne kneepjes van klantbetrokkenheid en groeistrategieën. Dit is hoe deze inzichten onze weg voorwaarts vormgeven.

Het Business Model Canvas en de Gouden Cirkel: De basis leggen

The golde Circle by Simon Sinek

Het Business Model Canvas presenteerde ons een visuele weergave van de essentiële componenten van ons bedrijf en moedigde ons aan om uitgebreid na te denken over onze klantsegmenten, waardeproposities, kanalen, klantrelaties, inkomstenstromen en meer. Deze tool heeft ons geholpen ons bedrijfsmodel op een gestructureerde manier te visualiseren en ervoor te zorgen dat elk aspect van onze activiteiten in lijn is met onze strategische doelen.

De Golden Circle van Simon Sinek inspireerde ons verder door te benadrukken hoe belangrijk het is om te beginnen met 'waarom' - ons doel, onze oorzaak of onze overtuiging. Deze inside-out benadering van de bedrijfsstrategie resoneert diep met ons team en herinnert ons eraan dat onze kernmissie de drijvende kracht moet zijn achter elke beslissing en innovatie. Door te verwoorden waarom we bestaan, hoe we ons doel vervullen en wat we aanbieden, zijn we in staat om dieper in contact te komen met onze klanten en ons te onderscheiden in de markt.

Onze ideale klanten identificeren en uitblinken in ons aanbod

Begrijpen wie onze ideale klanten zijn en wat ons onderscheidt in de markt is cruciaal. Door de specifieke doelgroep te identificeren die het meest zal profiteren van ons product of onze dienst, kunnen we onze marketinginspanningen effectiever afstemmen en de klanttevredenheid verhogen. Bovendien zorgt uitblinken op een bepaald gebied, of het nu gaat om productkwaliteit, klantenservice of innovatie, voor een uniek verkoopvoorstel dat ons onderscheidt van concurrenten.

Piratenstatistieken: AARRR-raamwerk

Dave McClure's AARRR-raamwerk - Acquisitie, Activering, Retentie, Verwijzing en Inkomsten - heeft ons een gestructureerde aanpak geboden voor het analyseren en optimaliseren van onze marketing- en verkoopprocessen. Dit raamwerk helpt ons ons te concentreren op de belangrijkste statistieken die van belang zijn in verschillende stadia van het traject van een klant, zodat we datagestuurde beslissingen nemen om ons gebruikersbestand uit te breiden en de klantbetrokkenheid te vergroten.

Customer Journey Mapping en Touchpoints

Het in kaart brengen van de customer journey was een eye-opener, waardoor we de verschillende stadia die onze klanten doorlopen konden visualiseren, van bewustwording tot belangenbehartiging. Het begrijpen en optimaliseren van elk contactpunt tijdens dit traject is van cruciaal belang voor het leveren van een samenhangende en positieve klantervaring. Dit proces heeft duidelijk gemaakt hoe belangrijk het is dat afdelingen samenwerken om ervoor te zorgen dat elke interactie met ons merk naadloos en impactvol verloopt.

Strategieën voor groei: acquisitie, activering en meer

We richten ons op acquisitie en hebben inzichten verzameld van Forbes en Inc. over effectieve strategieën om nieuwe klanten aan te trekken. De verschuiving in de perceptie van marketing naar het zien van marketinginspanningen als een investering in plaats van een kostenpost is cruciaal geweest. Daarnaast worden strategieën om ons gebruikersbestand te laten groeien, zoals gerichte marketingcampagnes en productverbeteringen, geïmplementeerd met een scherp oog op ROI.

Casestudy's uit de praktijk, zoals Catraca Livre, hebben praktische inzichten opgeleverd in succesvolle strategieën voor gebruikersgroei, waarbij het belang wordt benadrukt van het begrijpen van de motivaties en het gedrag van klanten. Activeringsstrategieën, waaronder het gebruik van gepersonaliseerde e-mails en het creëren van een verslavend product, worden verfijnd om ervoor te zorgen dat we niet alleen een loyaal klantenbestand aantrekken, maar ook behouden.

Conclusie

Als we nadenken over de onschatbare lessen en inzichten die we tijdens onze reis van een week hebben opgedaan, is het duidelijk dat het mentorschap van Bernardo Vasconcelos, in combinatie met onze diepe duik in strategische bedrijfskaders en het investeringslandschap van Portugal, het traject van Do Your Order diepgaand heeft gevormd. Gewapend met een dieper begrip van het verkoopproces, een strategische benadering van bedrijfsmodellering en een duidelijke richting voor het veiligstellen van investeringen, staan we aan de vooravond van een veelbelovende toekomst. Ons streven naar uitmuntendheid, een duidelijk begrip van ons doel en een focus op onze ideale klanten zijn de pijlers die onze reis naar duurzame groei en succes zullen ondersteunen. Naarmate we verder gaan, zullen de geleerde lessen en de ontwikkelde strategieën ons blijven leiden, zodat we niet alleen voldoen aan de verwachtingen van onze klanten, maar deze zelfs overtreffen en gedijen in het competitieve, steeds evoluerende startup-landschap.

Ontdek meer

18 minuten lezen

Navigeren door het fiscale kader voor restaurants en horeca in Europa: een uitgebreide gids

Het landschap van fiscale naleving voor restaurants en horecabedrijven in heel Europa is net zo divers als het continent zelf. Aangezien elk land zijn eigen regels en voorschriften implementeert om de naleving van de belastingwetgeving te waarbor

Jennifer Lee
02 mrt 2024
5 minuten lezen

Fiscalisatie voor restaurant en horeca in Europa: navigeren door het landschap met Do Your Order

Het fiscaliseringslandschap in Europa biedt een complexe reeks voorschriften waaraan bedrijven, met name in de restaurant- en horecasector, moeten voldoen om naleving te garanderen. Deze regelgeving verschilt aanzienlijk van land tot land en omvat

Jennifer Lee
29 feb 2024
8 minuten lezen

Het Dreamteam samenstellen: Inzichten uit onze Startup Retreat in Funchal - Week 5

In de bruisende stad Funchal begon het Do Your Order-team aan een transformatieve retraite die ons traject opnieuw zou definiëren. Geleid door het scherpzinnige mentorschap van Miguel Alves Ribeiro, oprichter en CEO van www.sheerme.com, verdiepten

Do Your Order
22 feb 2024
7 minuten lezen

Onthulling van de charme van de bistro

De bistro, een term die beelden oproept van schilderachtige, gezellige eetruimtes, is al lang een hoofdbestanddeel van de culinaire wereld. Deze unieke eetgelegenheid, met zijn rijke geschiedenis en onderscheidende benadering van eten en service,

Do Your Order
18 feb 2024
7 minuten lezen

Wat is een commerciële keuken? Onthulling van het hart van uw restaurant

De keuken van uw restaurant is niet alleen een ruimte waar culinaire magie plaatsvindt; Het is het zenuwcentrum, de machinekamer en de plek waar de essentie van uw bedrijf vorm krijgt. Total Food Service adviseert dat het een strategische zet is o

Emily Parker
16 feb 2024
7 minuten lezen

Gastronomische bestemmingen met Michelin-sterren in de VS: een samengestelde gids

In de zoektocht naar culinaire uitmuntendheid zijn Michelin-sterrenrestaurants bakens van gastronomische perfectie. Voortgekomen uit een gids die in 1900 door het autobedrijf Michelin werd gepubliceerd, heeft de Michelingids zijn oorspronkelijke d

Maria Sanchez
14 feb 2024

Klaar om aan de slag te gaan?